: Julien Renard

Hongkong to miejsce spotkań światowych marek luksusowych. Rynek detaliczny podlega ciągłym zmianom. Pojawiają się nowe marki i obserwuje rozwój wielu nowych marek. Rośnie także liczba klientów z Chin kontynentalnych, którzy przyjeżdżają do Hongkongu w celach turystycznych i zakupowych, szukając i kupując luksusowe marki, takie jak Jaeger-LeCoultre, ponieważ Jaeger-LeCoultre nie ma specjalistycznych sklepów w całych Chinach. Kiedy otworzono pierwszy sklep w Hongkongu i ile masz już sklepów?
Jaeger-LeCoultre otworzył swój pierwszy sklep specjalistyczny w Hongkongu w 2006 r., Ale czas wejścia na rynek w Hongkongu jest znacznie dłuższy niż ten, ponieważ mamy wieloletnie relacje z najlepszymi sklepami z zegarkami detalicznymi, obecnie w W Hongkongu są cztery markowe sklepy specjalistyczne, zlokalizowane w Harbour City, The Landmark Tower, Pacific Place i 1881 Heritage, ale wkrótce nasz piąty sklep specjalistyczny pojawi się również na Russell Street, Causeway Bay oraz w Wynn Hotel i Galaxy Hotel w Macau Istnieją również dwa sklepy specjalistyczne.
Jak zmienił się przemysł detaliczny w Hongkongu w ciągu ostatnich kilku lat?
Hongkong to miejsce spotkań światowych marek luksusowych, rynek detaliczny ciągle się zmienia, pojawiają się nowe marki i obserwujemy rozwój wielu nowych marek. Rośnie także liczba klientów z Chin kontynentalnych, którzy przyjeżdżają do Hongkongu w celach turystycznych i zakupowych, szukając i kupując luksusowe marki, takie jak Jaeger-LeCoultre, ponieważ Jaeger-LeCoultre nie ma specjalistycznych sklepów w całych Chinach.
Jak myślisz, co jeszcze powinien zrobić rynek detaliczny w Hongkongu, aby uzyskać bardziej angażujące i satysfakcjonujące zakupy?
Branża detaliczna Hongkongu jest jednym z najbardziej kompletnych i dojrzałych rynków detalicznych na świecie i wykazała się profesjonalizmem w wielu miejscach. Z tego, co zaobserwowałem, wiele marek jest teraz zaangażowanych w ciągłą poprawę jakości usług i zwracanie większej uwagi na obsługę klienta. Jest to klucz do handlu detalicznego, szczególnie luksusowych marek luksusowych, takich jak Jaeger-LeCoultre. Kolejnym rosnącym popytem ze strony klientów jest rozrywka. Być może Hongkong może zbadać możliwości rozwoju w tym obszarze w przyszłości.
Jak myślisz, jaka jest różnica między zachowaniami konsumpcyjnymi klientów z kontynentu i klientów lokalnych?
Żyjemy w globalnym środowisku, w którym indywidualne zachowania i kultury są różne. Im więcej chińskich klientów podróżuje po zdjęcia, tym bardziej wpłynie to na ich gust i upodobania, ale głęboko wierzę, że głębia chińskiej kultury On Fuli zawsze wpływa na ich wybory w bardzo wyjątkowy sposób. W branży zegarmistrzowskiej uważam, że chińscy klienci wolą klasyczne i eleganckie marki, co wyjaśnia, dlaczego Jaeger-LeCoultre odnosi sukcesy. Jednocześnie tradycja, kunszt, jakość i design są absolutnie ważne dla chińskich klientów, a Jaeger-LeCoultre zawsze była idealną interpretacją i reprezentantem tych cech.
Wszelkie sugestie dla klientów odwiedzających Hongkong po raz pierwszy?
Osobom zainteresowanym wysokiej klasy zegarkami polecam im odwiedzenie Jaeger-LeCoultre, autoryzowanych sklepów detalicznych lub naszych sklepów specjalistycznych, ponieważ jest to absolutna gwarancja jakości zegarka i usług posprzedażnych, takich jak przyszłe utrzymanie.
(Oprócz własnej marki) Jakie są twoje ulubione sklepy lub ulubione miejsca zakupów w Hongkongu? Dlaczego
Moim osobistym preferowanym obszarem zakupów jest lotnisko. Oczywiście Hongkong ma również wiele różnych centrów handlowych, luksusowe zakupy w Central, tętniące życiem miasto Tsim Sha Tsui oraz tradycyjne obszary, takie jak Peninsula Hotel i 1881 Heritage, również są moimi ulubionymi. Lubię też podróżować przez Pacific Place, Harbour City i The Landmark, a pomysłowe połączenie wschodnich i zachodnich produktów kulturalnych w Causeway Bay jest również bardzo interesujące.
Kiedy był ostatni zakup?
Rzadko kupuję rzeczy dla siebie, ale często kupuję prezenty dla mojej rodziny i przyjaciół, a ostatnią rzeczą, która się poświęciła, była butelka francuskiego burgunda na aukcji.
Jaka jest najbardziej ceniona i najcenniejsza rzecz?
To powinien być mój sprzęt do kitesurfingu.
Co to jest luksus?
Czas