Palms And Dreams Choaprd Chopard I Festiwal Filmowy W Cannes Dziewiętnaście Lat

„Istnieje związek między filmem a biżuterią i to jest marzenie. Więc nasza współpraca z Festiwalem w Cannes jest oczywista.” – Caroline Schaefer

Nieoczekiwana złota dłoń
   Palme d’Or jest wiecznym symbolem festiwalu filmowego w Cannes, jest nagradzany najlepszym filmem w oficjalnym konkursie, jest prawdziwym świętym graalem wśród wszystkich twórców filmowych, jednak trofeum Złotej Palmy nie zawsze jest naszym dzisiejszym wyglądem. Ten kształt, od czasu ustanowienia festiwalu filmowego, ta najwyższa nagroda została kilkakrotnie przekształcona, zanim ostatecznie została przerobiona na idealny kształt dzisiejszej wdzięku i luksusu.
   Przed 1954 rokiem zwycięzcy festiwalu filmowego byli uznawani za modne dzieło sztuki przez współczesnych artystów, jednak Golden Palm nie był jeszcze dostępny. W 1954 roku Robert Favre Le Bret, ówczesny dyrektor wykonawczy, zaprosił rzemieślników biżuterii do nauki. Trofeum z wzorem liścia palmowego przypomina drzewa palmowe na La Croisette i godło Cannes. Trofeum zaprojektowane przez projektantkę biżuterii Lucienne Lazon wyróżnia się. Środkową częścią są ścięte spiczaste liście palmowe, a podstawą jest wtyczka. Rzeźba z pieczonej ziemi autorstwa Sebastiana.
   Do 1997 roku Chopard i Cannes zakończyli związek.
   „Kiedy po raz pierwszy spotkałem ówczesnego prezydenta filmu Pierre’a Viota, zauważyłem trofeum złotej dłoni umieszczone za nim w biurze. Poprosiłem o bliższe przyjrzenie się trofeum, a on zobaczył mnie dokładnie Zainteresowanie to było bardzo duże, więc zapytałem, czy mógłbym zaprojektować dla niego nowe trofeum, w pewnym sensie „zmianę wyglądu”. Byłem zachwycony i z wielkim entuzjazmem poświęciłem się temu zadaniu. ! ”- Caroline Schaefer
Dzieło chwały i marzeń – Palme d ‚Or
   Caroline Scheufele dostosowała wagę wykładu, podkreślając żyły i regularne 19 liści. Pomysłowo zaprojektowała też łodygi liści o kształcie serca, przypominając jeden z kultowych elementów biżuterii Chopard.

   Gdy w następnym roku 61. Festiwal Filmowy w Cannes przyznał najlepszą nagrodę filmową na „Konkursie”, nowe Trofeum Złotej Palmy otworzyło się z czterema oszałamiającymi momentami. Jest to tak samo jak chwała branży projektowania biżuterii. Na festiwal filmowy w Cannes stworzyli to trofeum pełne marzeń i nadziei w dziedzinie sztuki filmowej.
   Trofea z 1998 i 1999 r. Zostały wykonane z pozłacanego srebra, ze srebrną podstawą pokrytą warstwą loszki o grubości 30 mikronów. Po 2000 r. Złota rafinowana dłoń złota masa ważyła 125 gramów 18-karatowego złota. Caroline dodała kolejny cenny detal, wykorzystując kryształową podstawę, która jest rzeźbiona jak diament o szlifie szmaragdowym i umieszczona w niebieskim, marokańskim skórzanym pudełku.

   W 2014 roku legendarne trofeum zadebiutowało po raz pierwszy w celu uzyskania certyfikatu „uczciwego wydobycia” materiałów złotych, emanującego nową wspaniałą chwałą. To także stanowi ważny nowy etap w Podróży do zrównoważonego rozwoju Choparda.
   Palme d’Or to najbardziej pożądana nagroda na festiwalu filmowym, a także stała się przykładem udanej biżuterii. Najbardziej autorytatywną nagrodą filmową za biżuterię jest najwyższa chwała Choparda.
   „Jestem bardzo zadowolony i dumny z wydobycia możliwego do zidentyfikowania źródła złota i wykorzystania go do stworzenia Trofeum Złotej Palmy, które przeprojektowałem 19 lat temu w sposób, który szanuje ludzi i środowisko.” – Caroline She Uczciwe
Kolekcja Red Carpet 2016 dla kobiet
   Każdego roku od 60. Festiwalu Filmowego w Cannes w 2007 roku Caroline Scheufele zaprojektowała serię wysokiej klasy biżuterii inspirowanej aktorkami występującymi na najsłynniejszym czerwonym dywanie na świecie.
   Chopard postawił sobie wyzwanie – co roku ekskluzywna seria biżuterii z taką samą liczbą festiwali filmowych, więc co roku seria Red Carpet wprowadza nowy styl.
   69 nowych produktów, które zostaną ogłoszone w tym roku, nadal wykorzystują piękną i seksowną aktorkę jako muzę. Te rzadkie skarby są starannie wytwarzane w najlepszych warsztatach jubilerskich Choparda w Genewie, łącząc wiedzę i talent projektantów, ekspertów odlewania zestawów woskowych, obcinaczy klejnotów oraz ustawiaczy klejnotów i polerek.

   Seria Red Carpet 2016 podkreśla smukły i elastyczny ażurowy, dając pierwszeństwo typowej kobiecej dekoracji, naszyjnikowi.
Podróż zrównoważona luksusowa droga
   Chopard pogłębia zaangażowanie na rzecz zrównoważonej wartości i uruchomił w 2013 roku wieloletni program „Podróż do zrównoważonego luksusu”.

   Chopard współpracował z Responsible Mining Alliance, aby zacząć zmieniać życie rzemieślników wydobywających złoto w odległych małych obszarach górniczych, zapewniając im jednocześnie opiekę społeczną, edukację i szkolenia, jednocześnie chroniąc zasoby naturalne i środowisko przetrwania dzikiej fauny, od których zależą.
   W 2016 r. Na podstawie serii Red Carpet zaprezentowano nową serię kamieni kolorowych w kolorze Green Carpet, która tworzy etyczną i identyfikowalną biżuterię. Wykorzystane surowce obejmują szmaragdy z Zambii zakupione przez Gemfields Group za pośrednictwem wiarygodnych kanałów. Diamenty pochodzą od dostawców diamentów certyfikowanych przez RJC i białego złota 18K, które jest certyfikowane do uczciwego wydobycia.

   Aby uczcić ten nowy kamień milowy, Caroline Scheufele i Colin Firth zorganizują prywatny bankiet 14 maja.